Lütfen Bekleyin...Alyans Meslek Belgelendirme İnşaat Enerji Sanayi Ticaret Ltd. Şti ile Özçınar Elektrik Malzemeleri Madencilik San.Tic.Ltd.Şti. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Nokta Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 16UY0266-3/01 Mermer Doğaltaş Ocakçısı, 16UY0267-4/01 Mermer-Doğaltaş Özel İmalat Elemanı branşlarında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik sigortası fonundan karşılanacaktır.

Özçınar Elektrik Malzemeleri Madencilik San.Tic.Ltd.Şti. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 16UY0266-3/01 Mermer Doğaltaş Ocakçısı, 16UY0267-4/01 Mermer-Doğaltaş Özel İmalat Elemanı branşında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki işçi kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Özçınar Elektrik Malzemeleri Madencilik San.Tic.Ltd.Şti. 16UY0266-3/01 Mermer Doğaltaş Ocakçısı, 16UY0267-4/01 Mermer-Doğaltaş Özel İmalat Elemanı branşında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında, mermer ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Özçınar Elektrik Malzemeleri Madencilik San.Tic.Ltd.Şti. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Alyans Meslek Belgelendirme ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Alyans Meslek Belgelendirme tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi'ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir. Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.